קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

יפעת מזור

מטפלת ב: קיבוץ געש
שפות: עברית, אנגלית

צרי איתי קשר באחת מהדרכים הבאות:

    הצטרפי אלי ברשתות החברתיות:

יפעת מזור, נעים להכיר

לאחר הולדת ביתי הצעירה ואחרי שנים של עבודה כשכירה מצאתי את עצמי נשמעת לקריאה לשינוי מקצועי בחיים. את ילדי שלי, ילדתי בלידות טבעיות ללא הכנה מיוחדת. הזמנה לליווי לידה של בת משפחה ואחריה לידה מפתיעה שאליה נקלעתי באמצע כביש סואן פתחו בפני שער שלא יכולתי להתעלם ממנו. את דרכי המקצועית החדשה התחלתי בקורס דולות ב"אמאלדת" בבית החולים "לניאדו", בשנת 2007.

מתוך מפגשים רבים עם נשים לקראת לידה הבנתי שהדרך להריון לא תמיד קלה וכמו כן, שכדי ליצור מרחב לידה מיטיב יש צורך בהיכרות ויצירת מרחב אינטימי. הרגשתי צורך לפגוש את היולדות שאני מלווה לפני הלידה, לפעמים ממש בתחילת הדרך להריון, ביחד ליצור חיבור ארוך ועמוק יותר.

כדי להעמיק את הידע המקצועי שלי, נרשמתי ללימודי שיטת אביבה – תרגול תנועתי לאיזון הורמונלי ועדיין משהו בי היה לא שלם. לשיטת ארויגו הגעתי בשנת 2012, אחרי מפגש חד פעמי ומאוד עוצמתי עם גלית בראלי, לימים חברת נפש יקרה. מרגע זה מסלול הלימודים כבר היה ברור.

המפגש עם שיטת ארויגו היה משנה חיים עבורי. הידע הקדום שנחשפתי אליו, רכות הטיפול מצד אחד ומצד שני עוצמתו ריגשו אותי. ידעתי שהגעתי הביתה. סיימתי את קורס הכשרת המטפלות הראשון שהיה בארץ. שנה לאחר מכן כבר טסתי לאנגליה לפגוש וללמוד מרוזיטה ארויגו בעצמה את קורס ההכשרה המתקדם. ושנה לאחר מכן, כשנודע לי שרוזיטה מגיעה שוב לאנגליה לא ויתרתי על ההזדמנות ללמוד ממנה עוד קצת ונסעתי שוב לקורס ההכשרה לטיפול בנשים בהריון. מעגל נסגר, וניפתח. זכיתי לפגוש וללמוד מרוזיטה שלאחר מכן הפסיקה להעביר הכשרות למטפלות. זכות גדולה.

היום אני מלווה ומטפלת בנערות שפוגשות את הוסת לראשונה וחוות כאבים בזמן הוסת ומחזורים לא סדירים ונשים בתהליכי פריון, הריון ולידה. חלקן עוברות איתי תהליך ליווי שמתחיל בניסיונות להרות או ממש בראשית ההיריון ומסתיים לאחר הלידה. אני בעלת סטודיו וקליניקה בקיבוץ געש, ממייסדות ושותפה בקליניקה הקהילתית לבריאות ופוריות האשה "רחם אחת" בה ניתנים טיפולים בדאנה.
הולכת דרך, מעמיקה וחוקרת תהליכי התפתחות להבאת המתנה הייחודית שלי לעולם.

מתמחה ב:פוריות, הריון, גיל המעבר, אנדומטריוזיס, נשים, נערות

מאמרים שכתבתי לבלוג: