קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

הרחם שלנו היא כמו מנורת שנדליר התלויה על 16 רצועות. כל אזור הרחם עמוס בעצבים, קשריות לימפה, כלי דם, עורקים וורידים. כשהרחם אינה נמצאת במיקום האופטימלי שלה, הדבר יכול להשפיע על תפקוד תקין של האיברים הסמוכים לרחם, וכן על אספקת דם וחמצן לרחם עצמה.

למה סובאדה בהריון?

במהלך 40 שבועות ההריון, הרחם ההריונית גדלה. ככל שמתקדמים השבועות, כשהרחם אינה במקומה, יתכן ויווצר לחץ על כלי הדם של הרחם, ועל האיברים הסמוכים לה. פעמים יופיעו כאבי מתיחה של הרצועות, כאבי גב, גודש ורידי, כבדות ועייפות.

הרחם יכולה להתמקם בצורה לא אופטימלית כאשר אחת או יותר מהרצועות התומכות בה נפגעה כתוצאה מניתוחים קודמים, דלקות, אנדומטריוזיס או אפילו יציבה לא נכונה לאורך זמן.

טיפול סובאדה מסייע באיזון רצועות הרחם ושיפור הזרימה באגן. בנוסף, הוא תורם לשיפור תפקוד מערכת העיכול והנשימה, על ידי עבודה על הסרעפת. מטרת הטיפול להביא את האיברים לתפקוד אופטימלי.

הורמון הרילקסין המופרש במהלך ההריון, מאפשר גמישות רבה מהרגיל של מפרקי האגן ופותח חלון הזדמנויות לשקם אותם בעת ההריון. טיפול עדין, מותאם ומקצועי יכול לעתים להביא את האישה ההרה למצב טוב יותר מזה שבו התחילה את ההריון.

הסובאדה יעילה למצבים כגון כאבים באגן, סימפיזיוליזיס, צרבות, בצקות, זרימת דם לא טובה ועוד.

סובאדה לקראת הלידה

טיפול סובאדה יעיל מאוד גם כטיפול הכנה לקראת הלידה.
במהלך הלידה נעודד את האישה לתנועתיות, למנוחה בתנוחה הנוחה לה, ולתנועה חופשית באגן. תנועתיות בלידה תקל על הלידה להתקדם ותסייע בהפחתת כאב.
כאשר הרצועות של הרחם והאגן מאוזנות, זה מקל גם על התינוק למצוא איזון באגן. הגמישות באיזור הגב התחתון והסאקרום יכולים לסייע בתהליך הלידה.
אפשר להמשיך ולטפל בעיסוי תוך כדי הלידה כדי להקל על התהליך ולסייע בהתמודדות עם הכאב.

כיצד מתבצע הטיפול בזמן ההריון?

הטיפול בהריון יתבצע על מיטת הטיפולים. בתחילת העיסוי האישה תשכב על הגב ככל שהדבר מתאפשר ונוח עבורה, ונבצע עיסוי עדין של הבטן ההריונית והרחם. בהמשך נטפל בגב ובאגן, כאשר האישה שוכבת על הצד, והבטן נתמכת כדי לאפשר הרפייה.

מקורות טיפול ההריון

רוזיטה ארויגו, שיצרה את הגשר שבין עבודת הרחם המסורתית להבנות של ימינו אנו, היתה בת לוויתה של מיס הורטנס רובינסון, מיילדת מסורתית מבליז. במהלך עשר שנים התלוותה אליה ללידות ולטיפול בנשים ההרות. במהלך השנים צירפה את הידע שרכשה ממנה לידע שלמדה במשך שלוש עשרה שנים כתלמידתו של השמאן דון אליחיו פאנטי. מטפלות הסובאדה בישראל הן מטפלות שזכו לקבל את הידע הזה ממנה או מתלמידותיה בארץ ובעולם.

הטיפול מרגיע, נעים ובטוח בזמן ההריון. כאן תוכלי למצוא את רשימת המטפלות שהוסמכו לטפל בסובאדה בהריון.

דף זה נכתב על ידי מיכל רוזן ו גלית בראלי