קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

הסובאדה ומקורותיה

הסובאדה היא שיטת עיסוי טיפולית שמקורה במרכז אמריקה ומטרתה להשיב את אברי הבטן והאגן למקומם הטבעי.
ברחבי העולם היא ידועה גם בכינוי "עיסוי רחם" בגלל ההשפעה היחודית והמשמעותית שלה על מערכת הרביה הנשית.

טיפולי סובאדה מסייעים בטיפול בכל מה שקשור בבטן ובאגן
ובפרט תומכים בטיפול בפריון, הריון, כאב מכל סוג, בעיות עיכול ונושאים הקשורים למחזוריות וגיל המעבר.

אחת החלוצות בפיתוח תחום המגע הזה והפצתו בעולם שמחוץ למרכז אמריקה היא רוזיטה ארויגו.
רוזיטה ארויגו נולדה בשיקאגו שבארה"ב, במסעותיה למקסיקו גילתה את תשוקתה העמוקה ללימודי רפואת הצמחים ולבסוף הקימה את ביתה בבליז שם התלמדה אצל השמאן דון אליחיו פנטי במשך שלוש עשרה שנים.

במהלך השנים, פיתחה רוזיטה טכניקת עבודה במגע המתבססת על הידע המסורתי שהביא דון אליחיו.
היא הטמיעה בעבודה את הידע הנרחב שלה באנטומיה ופיזיולוגיה, ישבה לצידן של מיילדות מסורתיות רבות, חקרה את טכניקות המגע ופיתחה אותן בדיוק רב לצידן של נשות מקצוע מערביות נוספות. כך, במהלך שנים של עבודת אינטגרציה מפורטת, מדויקת ורגישה, פיתחה רוזיטה טכניקות עבודה מפורטות שקיבלו את השם "שיטת ארויגו", נלמדו ברחבי העולם ושמשו אנשי ריפוי וטיפול מתחומים שונים ומגוונים.

תרבות המאיה לא היתה התרבות היחידה בה היו מקובלים עיסויים מסוג זה. בתרבויות מסורתיות רבות סביב העולם היתה נהוגה מסורת של טיפול עיסוי חיצוני שנועד לטפל בבעיות האופייניות לנשים.
הטיפול הזה נקרא ברוב המקומות עיסוי רחם, והמטפלות בו נהגו לומר שהן משיבות את הרחם למקומה הנכון.
טיפולים כאלו היו, וחלקם עודם, מקובלים במרכז אמריקה, בתימן, בלוב, בקרב הבדווים, בפיליפינים, באזורים מסויימים ברוסיה, טורקיה, יוון, פיג'י, פיליפינים וככל הנראה באזורים רבים אחרים.
הטכניקות מעט שונות זו מזו אבל העיקרון דומה, וכוונת המטפלות, להשיב את הרחם למקומה, דומה גם היא.

החידוש שהביא מחקרה ארוך השנים של רוזיטה ארויגו, היה בהבנה של התהליכים והמשמעויות של "החזרת הרחם למקומה". היא חיברה את הידע הקדום והעתיק להבנה האנטומית של תפקיד ומבנה הרצועות שתומכות ברחם, כמו גם ההשפעות של שיפור בזרימת הדם והלימפה, ועל ידי כך פתחה את הדלת לעולם שלם של תובנות והבנות על בריאות איברי הבטן והאגן.

בשנת 2020, בתוך משבר הקורונה, חלו שינויים ארגוניים דרמטים במבנה הארגון שהיה אמון על הפצה ולימוד של השיטה. רוזיטה ארויגו ומורות נוספות פרשו מתוך הארגון הישן, והקימו ארגון חדש. הארגון המקורי, כולל השם "ארויגו" עבר לבעלות ניו זילנדית.

כחלק מהשינוי, בחרנו, קהילת המטפלות הישראלית שלמדה את הידע שהעבירה רוזיטה ארויגו, לצאת לדרך חדשה שתתן מקום לידע ולנסיון המשותפים שצברנו בחמש עשרה השנים האחרונות. דרך שתיקח בחשבון את האתגרים והחוזקות היחודיים לישראל, ואת הידע הרב שצברנו בשנים ארוכות של למידה וחקירה משותפות.  כשחיפשנו שם שייצג את דרכינו החדשה, גילינו שיש לעבודה הזו במקום שממנו היא מגיעה שם משלה – סובאדה. מתוך כבוד עמוק לדרך ולידע שעברו אלינו עם הדורות בחרנו בשם הזה לייצג את דרכינו החדשה.

ברוכה הבאה לאתר של קהילת מטפלות סובאדה בישראל

הצטרפי לניוזלטר שלנו והשארי מעודכנת