קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

טיפול סובאדה, המכונה גם עיסוי רחם משתלב נפלא בתקופה של לקראת הכניסה להריון. הוא מסייע הן כהכנה של הגוף לקראת כניסה להריון באופן טבעי, הן כשקצת יותר קשה והדרך מתארכת ועדיין מנסים באופן טבעי, והן בשילוב של טיפולי פוריות הורמונליים.

סובאדה (עיסוי רחם) כטיפול טבעי לפוריות

טיפול סובאדה משפיע על הפריון באופנים רבים, ביניהם

  • הטיפול תורם לזרימת דם טובה יותר לאיברי האגן והרחם
  • משפר את מנח הרחם
  • מסייע לאיזון עצמות האגן
  • תורם לשיחרור והרפייה של אזור הסרעפת
  • מאפשר שיחרור והרפייה של שרירי גב מכווצים
  • תורם לאיזון המערכת ההורמונלית
  • עוזר לשיפור זרימת הלימפה ולפיכך שיפור פינוי הפסולת מהגוף
  • מסייע לתמיכה בתופעות לוואי הקשורות בטיפולים הורמונליים

לאיזה מצבים מסייע הטיפול בסובאדה?

סובאדה עשויה לסייע ולתמוך גם במצב של אי פוריות בלתי מוסברת, אבל גם בממצבים בהם ידועה הסיבה לאי הפריון, לדוגמא:

מסורת פוגשת מדע

המרפאים המסורתיים בתרבות המאיה ובתרבויות מסורתיות רבות אחרות מאמינים שמיקום לא מאוזן של הרחם, וחולשה של הרצועות המחזיקות אותה יכולים לגרום לבעיות רבות בתחום הגינקולוגי.

עבודתה רבת השנים של רוזיטה ארויגו תרמה רבות להבנת הנושא. כשהרחם לא נמצאת במנח האופטימלי, זרימת הדם אליה וממנה נפגמת, לא מגיעים מספיק חומרים מזינים, והפסולת מצטברת.

לפני מספר שנים התקבל גם חיזוק מדעי לאמונה המסורתית כשמחקר קטן שבדק את ההשפעה של טיפולי מגע בבטן ובאגן על פוריות הראה שיעור גבוה משמעותית של הריונות בקרב הנשים שטופלו בעיסוי.

טיפול טבעי להפחתת סטרס

כאשר אנחנו עוזרות להקל על שיחרור של סרעפת מכווצת, שרירים מכווצים, אגן נוקשה – יש שיפור גם במצב הסטרס, בנשימה, בזרימת הדם וביכולת של הגוף והנפש לקלוט ולהחזיק הריון. במצב של מתח כרוני, כשהסרעפת מכווצת תמידית, אברי הבטן לא מקבלים אספקת דם אופטימלית ותפקוד האברים עלול להפגע, ובינהם גם הרחם והשחלות. גם האיזון ההורמונלי עלול להפגע כאשר הסרעפת והשרירים מכווצים.

באיזה שלב כדאי לקבוע טיפול?

ישנה משמעות לתיזמון של הטיפולים, גם כאשר מנסים להרות באופן טבעי וגם כאשר מנסים להרות ע"י הזרעות או IVF. המטפלת תקבע את הטיפול בהתאם לפרוטוקול הטיפולי שלך ובתזמון האידיאלי, עד כמה שניתן.

דף זה נכתב על ידי גיגי אליאש