קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

אמונה רווחת היא שכמעט כל הריון מסתיים בלידה של תינוק אך המציאות, לצערנו, שונה. בין חמישית לרבע מכלל ההריונות מפסיקים להתפתח בשלב כלשהו. ישנם אף חוקרים המעריכים את הסיכון להפסקת התפתחות העובר בכ-50 אחוזים. נתונים אלה מרמזים על כך שרוב הנשים עברו לפחות הפלה אחת בחייהן.

למרות הנתונים הללו, אישה שעוברת הפלה לרוב לא תדבר על כך. זהו נושא שיש סביבו הרבה הסתרה ובושה ואלה מונעים מנשים לקבל את התמיכה שהן כל כך זקוקות לה בימים הקשים לאחר אובדן ההיריון. נשים שבוחרות לספר, לרוב יופתעו לגלות שהרבה מהנשים בסביבתן עברו גם הן חוויות דומות.
הנטיה הזו להסתרה, מביאה לכך שאישה אשר עברה הפלה, חווה פעמים רבות תחושות של האשמה עצמית וכישלון, כל זאת בנוסף לתחושות האבל והאובדן שמלוות את המצב באופן טבעי. ברוב המקרים, אובדן הריון, אינו תלוי בשום דבר שהאישה עשתה, או לא עשתה, אלא נובע ממערך סינון טבעי של הרחם, המזהה שהעובר אינו תקין ומפסיקה לתמוך בהתפתחותו. כמובן שאם האובדן חוזר על עצמו חשוב להיבדק אצל רופא נשים מומחה להפלות.

טיפול סובאדה בהפלה, לידה שקטה וסביב אבדן הריון

לאבדן של הריון, בכל שלב, עלולות להיות השלכות פיזיות ורגשיות. מגע מרפא ברחם מהווה חלק משמעותי מתהליך השיקום והריפוי לאחר האבדן. במהלך הטיפול תקבל האישה עיסוי רחם עדין רך ומרפא באמצעות מגע חיצוני בבטן שלה, ברחם שלה. עבור אישה שעברה הפלה, מגע ברחם יכול לאפשר פריקה של רגשות שעד כה לא קיבלו ביטוי. התהליך הזה יכול להתרחש גם שנים ארוכות לאחר אבדן ההריון. עיסוי הרחם טומן בחובו איכויות של נחמה ורוגע ונותן הרבה כבוד לכאב ולזכרון של העובר. לצד זה, המגע גם מאפשר לרחם לשחרר את הכאב האצור בה ולשוב להיות מקום של יצירת חיים.

ברמה הפיזית, העיסוי יכול לאפשר שחרור של המתח והכיווץ שיצרה ההפלה ובכך לתרום לשיפור בזרימת הדם לרחם. תכונות אלה של המגע יכולות לסייע בתהליך ההחלמה.

כוונת הלב שלנו בטיפול היא לתת לך תחושה של לב אוהב וידיים קשובות הנמצאים איתך ברגעים הקשים הללו. מעטפת שיכולה לאפשר מרחב של שקט בתוך התקופה המטלטלת של התמודדות עם אבדן הריון, הפלה או לידה שקטה.

תוכלי לקרוא עוד על סובאדה ואבדן הריון כאן:

סובאדה ואבדן הריון

סובאדה ולידה שקטה

דף זה נכתב על ידי גלית בראלי