קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

תקופת גיל המעבר של אישה יכולה להיות תקופה מטלטלת. מדובר בתקופת מעבר שיכולה להתחיל אפילו עשור לפני הפסקת הווסת ולעתים קרובות מהווה זמן של שינוי. זהו הזמן שבו הרחם שלנו, ואנחנו נפרדות מהמחזוריות החודשית שלנו, מהאפשרות להרות, מהדימום על כל מה שנלווה אליו. נפרדות וצועדות לפתחו של עולם חדש ולא ידוע.

מה קורה בגיל המעבר

כמו בגיל ההתבגרות, גם גיל המעבר הוא תקופה של שינויים הורמונליים אינטנסיביים שלעתים יכולים להיות מלווים בתופעות לא נעימות. חלק מהנשים יעברו את התקופה ללא תסמינים כלל, בעוד נשים אחרות יעברו טלטלה של ממש. התופעות יכולות לכלול גלי חום, דימומים מוגברים, הזעות לילה, הפרעות שינה, שינוי במצב הרוח, יובש נרתיקי, עייפות, שינוי בחשק המיני ושינוי במבנה הגוף. זוהי תקופה חשובה מאין כמוה לטיפול וחיזוק הגוף, הנפש בכלל והרחם בפרט, כל זאת לקראת השינוי המשמעותי הזה ובמהלכו.

טיפול טבעי לגיל המעבר

סובאדה גיל המעבר

טיפול סובאדה, המכונה גם עיסוי רחם תורם לאיזון ההורמונלי ועל ידי כך מוודא שהשינויים אכן קורים בזמנם הטבעי, ולא מקדימים את זמנם. בנוסף, הוא מסייע לשמור על מיקום האיברים ומחזק את רקמות החיבור התומכות בהם. שיפור זרימת הדם בעקבות הטיפול עשוי להשפיע גם על התחושה הכללית, על גלי חום ועל חשק מיני.

בתרבויות מסורתיות, התקופה שלאחר שנות הפריון היא שלב התפתחותי גבוה מבחינה רוחנית ואינטלקטואלית. הנשים בשלב חיים זה הן הנשים החכמות, המובילות, המייעצות והמרפאות. זהו הזמן שבו אישה מגיעה לחכמה העמוקה המשולבת בניסיון חייה. פעמים רבות נשים שמוצאות במעמקי בטנן את מקור הידע והכוח יתחילו בתקופה זו בקריירה חדשה, בהעמקת הזוגיות הקיימת או בהתחלה זוגית חדשה ועמוקה יותר ובהסכמה ללכת בנתיבים שעד כה היו בגדר חלומות רחוקים.

המגע בבטן, החיבור של האישה עם הבטן שלה, יכול להיות חלק מתהליך הפרידה משלב הפריון. באמצעותו, היא תוכל לרכך את הסערה ההורמונלית ולאפשר לרחם שלה ולה עצמה, לגלות מתוך סקרנות והתרגשות, מה צופן לה השלב המשמעותי הזה שבחייה.

קראי עוד על סובאדה וגיל המעבר
דרך הסובאדה אל המיניות – טיפול טבעי במיניות לגיל המעבר

דף זה נכתב על ידי גלית בראלי