קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

טיפולי סובאדה משפיעים על האגן, על הרחם, על הפות והנרתיק. לשיפור בזרימת הדם, הלימפה וחיזוק מערכת העצבים, יכולות להיות השפעות הן על הפחתת כאב ומתח, והן על הגברת חשק והנאה מינית.

טיפול טבעי בכאבים ביחסי מין

כאבים ביחסי מין יכולים להיגרם מהרבה מאוד סיבות, ונשים ונערות יכולות להיתקל בהם בשלבים שונים של החיים. יש סוגים שונים של כאב שנשים יכולות לפגוש: בפתח הפות, בצוואר הרחם, בבטן התחתונה, בזמן קיום יחסי מין, בזמן אורגזמה. עוצמת הכאב ואופי הכאב משתנים מאישה לאישה והופעת הכאב גם היא נעה בין כאב כרוני לבין כאב בזמנים מסוימים.

פניות של נשים לטיפול סביב בעיות הקשורות למיניות יכולות להיות באופן ישיר כסיבת הפניה לטיפול סובאדה: ואגיניסמוס, וולודינה, וסטיבוליטיס, וירוס של צוואר הרחם, דלקת או פטריה עקשנית בנרתיק. עם זאת, לעתים העניין יתגלה דרך השאלון המקדים והשיחה בקליניקה וביחד נבין שזה משמעותי וכדאי שנתייחס לזה גם בטיפול. אם לא עברת אבחון, ייתכן שבמקביל נמליץ על פנייה לרופאת נשים מומחית לבעיות פות ועריה ו/או לפיזיותרפיה רצפת אגן.

יש מטפלות סובאדה שהן גם פיזיותרפיסטיות של רצפת אגן ויש להן כלים נוספים לטפל בנושא.

סובאדה וטיפול במיניות

בשיחה ננסה להבין איפה בדיוק כואב, באיזה זמנים הכאב מופיע ומה עוצמתו. כמו כן, נבדוק את ההתנהלות, היחס והרגשות שמתעוררים סביב קיום יחסי מין.

נשאל ממתי הבעיה קיימת: זו יכולה להיות בעיה שאת מכירה מהפעם הראשונה שבה קיימת יחסי מין ומאז את סובלת, סיבה שהתפתחה ולא טופלה בזמן, או שזה ממש טרי מעכשיו.

כבר מהשיחה יכולים להתגלות הרבה מאוד דברים. לצערנו אנחנו עדיין סובלות מחוסר ידע סביב הגוף שלנו והגוף הנשי בפרט. נשים רבות אינן מודעות לכך ששתים מהרצועות שמחזיקות את הרחם מגיעות עד לשפתי הפות, שיש בתוך הנרתיק בלוטה שאחראית על הפרשת חומר סיכה ושיש עצב באגן שאחראי על תחושתיות הפות.

היכרות מעמיקה עם מנגנוני הגוף וחוכמתו, יכולה לסייע במניעה או בפתרון הבעיות.

טיפול טבעי במיניות עם עיסוי רחם
לפעמים זו עשויה להיות הפעם ראשונה שבה תדברי על מה שאת חווה ועל הרגשות שיכולים להיות נלווים לבעיה. רגשות כגון בושה אשמה, הסתרה, יאוש, תחושה שמשהו לא בסדר בי, חרדה שיכולה להתלוות לכל קיום יחסי מין. במפגש אנחנו עושות לך למקום, לומדות להקשיב לגוף, לרחם, לפות, למה שהן מספרות. לומדות להיות בתשומת לב והקשבה למה נעים ומה לא. מלמדות אותך טיפולים עצמיים שיחזקו את הקשר שלך, החיבור וההקשבה לגוף.

עיסוי רחם ומיניות

הסובאדה, המכונה גם עיסוי רחם מסייעת לייצר ולהזרים תנועה ואנרגיה חדשה שמגיעה לכל אותם איברים נשיים, שזקוקים לכך. כאבים הקשורים למיניות יכולים להסב סבל רב ומצטבר לאישה, תחושה שזה לעולם לא יעבור.
לשמחתנו נשים חוות שינויים, לעיתים קטנים ולפעמים ממש משמעותיים. לפעמים זה לוקח הרבה זמן ולפעמים זה יכול להיות בזמן קצר. לכל אישה הבשלות והקצב שלה לעבר ריפוי הגוף, המיניות והנשיות.

קראי עוד על סובאדה ומיניות:
דרך הסובאדה אל המיניות – טיפול טבעי במיניות לגיל המעבר
טיפול בכאב ביחסי מין למתמודדות עם אנדומטריוזיס
על סובאדה והחיבור לגוף ולמיניות
על סובאדה ופגיעה מינית

דף זה נכתב על ידי ורד לבון