קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

סובאדה לנערות

נערות מגיעות לטיפול סובאדה לרוב בגלל בעיות שקשורות לכאבי ווסת, בעיות במערכת העיכול כגון כאבים בבטן, עצירות או שלשולים. כפי שהסובאדה מטפלת בשלל סימפטומים אצל נשים שקשורים לבטן ואגן, גם אצל נערות, עיסוי סובאדה יכול להפחית כאבים ולשפר תפקוד האיברים במערכת העיכול ורבייה. לפעמים טיפול בנערות יכול למנוע הרבה סבל בגיל מבוגר יותר.

סובאדה היא טיפול יעיל להתמודדות עם השינויים שחלים בגיל הזה, במיוחד כאבי ווסת ובעיות במערכת העיכול. סובאדה יכול לעזור לנערה להתחבר לגוף שלה ובפרט לאיברים הנשיים שלה – הרחם והשחלות ולקבל את השינויים הפיזיים והרגשיים במחזור החודשי בנועם.

הפחתת כאבי ווסת

הסיבה הנפוצה ביותר שמביאה נערות לטיפול סובאדה קשורה לכאבי ווסת. הווסת אמורה להיות תהליך שנשים מרגישות בנוח ובנועם בימים בו הוא מתרחש. כאבי מחזור, אם קיימים, מעידים על חוסר איזון בגוף, באגן, ברחם.

גורם מרכזי לכאבי וסת הוא מצב שבו מיקום הרחם באגן אינו באיזון. הטכניקה הייחודית של העיסוי מסייעת לרחם לאט לאט לשוב אל מקומה. כאשר הרחם אינה נמצאת באיזון מבחינת המיקום הפיזי שלה באגן, זרימת הדם אליה מוגבלת, תהליכי החמצון וההזנה שלה נפגעים, ונוצר מצב שבו לשריר הרחם יש קושי בתהליך של השלת רירית הרחם והוצאתה החוצה. כך, הרחם נאלצת להתכווץ באופן מוגבר על מנת להוציא את הרירית החוצה, דבר שגורם לכאב רב.

בעיות במערכת העיכול

מערכת העיכול בעיות במערכת העיכול כמו עצירות, שלשולים, כאבים במתן צואה וכאבי בטן נפוצים מאוד בקרב ילדים ונערות. לפעמים זה קשור לתזונה לא מיטיבה, חוסר פעילות גופנית ורמה גבוה של סטרס בחיים. כל אלו יכולים להפחית את זרימת הדם והלימפה בבטן ובאגן. הסובאדה משפרת את תנועתיות המעיים, מאפשרת קשר עם רגשות ותחושות שנשמרו בבטן, משחרר את הסרעפת ועל ידי כך משפר את הנשימה הבטנית המשפיעה על תפקוד מערכת העיכול.

איזון הורמונלי

השנים הראשונות של המחזור החודשי מאופיינות במחזורים פחות סדירים ולרוב זה תהליך טבעי. הגוף מתחיל לבנות את התקשורת בין הבלוטות השונות האחראיות על ייצור הורמונים הקשורים למחזור החודשי. במקרה של סימנים נוספים לחוסר איזון הורמונלי כמו דימום כבד, מצבי רוח קיצוניים, סימנים המעלים חשש לשחלות פוליציסטיות, כדאי להתייעץ עם רופא, ולזכור כי טיפול בסובאדה יכול לסייע להחזיר את הגוף לאיזון.

דף זה נכתב על ידי אנט גרין