קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

פעמים רבות שואלת נשים שנאלצו להפרד מהרחם שלהן האם טיפול סובאדה יכול להתאים גם להן.

התשובה הקצרה היא כן, מאוד.

מהי כריתת רחם ומדוע היא מתבצעת

כריתת רחם היא תהליך ניתוחי שבו מוסרת הרחם, או חלקה (לעתים משאירים את צוואר הרחם במקומו). בחלק מהמקרים מסירים גם את השחלות, ובמקרים אחרים השחלות נשארות במקומן. כריתת רחם תתבצע לרוב בגלל צניחה של הרחם שמפריעה לתפקוד, בגלל אנדומטריוזיס או אדנומיוזיס שאינו מגיב לטיפולים אחרים, בגלל כאבים או דימומים שלא הגיבו לטיפולים אחרים או בגלל תהליכים סרטניים ברחם או בשחלות.

כאבים והדבקויות לאחר כריתת רחם

ניתוח לכריתת רחם נחשב לניתוח נפוץ ובטוח ולרוב הוא יעבור ללא תופעות מיוחדות בתום תקופת ההחלמה.

ככל הליך ניתוחי, גם כריתת רחם עלולה לגרום לעתים להיווצרות של רקמה צלקתית והידבקויות באזור האגן. החלל שיצרה הרחם שהוסרה יתמלא באיברי האגן האחרים –  המעי, או השלפוחית והתחושה יכולה להיות שהאיברים לא שבו לתפקוד אופטימלי. במצבים כאלו יכולים להיות כאבים ותחושות של "משהו לא במקום". במקרים כאלו, טיפול סובאדה לאחר הניתוח יכול להקל על תהליך ההחלמה.

עבור חלק מהנשים, הפרידה מהרחם מציפה חששות וקשיים רגשיים רבים. לפעמים יש רגשות של הקלה ותקווה והרבה פעמים הרגשות הם מעורבים ולעתים קשים להבנה ולהתמודדות.  טיפול רגשי לקראת ואחרי הניתוח יכול להיות משמעותי מאוד להתמודדות. נשים מספרות ששילוב של עיסוי רחם שהתבצע ברכות ובהקשבה לקראת הניתוח סייעל להן לעבור תהליך רך ושלם יותר של חיבור, פרידה וקבלת המצב החדש.

סובאדה וכריתת רחם

טיפול טבעי לאחר כריתת רחם - סובאדה

טיפול סובאדה שמתבצע בצורה רכה ועדינה, החל משמונה שבועות לאחר הניתוח, בהנחה שההחלמה תקינה, יכול לעזור לתחושות של כאב או שריפה שמופיעות לעתים בעקבות הניתוח.
המגע מחיה את האזור, מאפשר לאיברי האגן לקבל הזנה אופטימלית ולפנות את הפסולת בצורה טובה יותר. הוא מאפשר לאיברים למצוא את מיקומם הנכון ביותר בתוך הקונסטלציה החדשה שנוצרה בגוף בעקבות הפרידה מהרחם.

במישור הרוחני, חשוב לזכור שהרחם היא איבר שאינו רק פיזי. היא מקור יצירת החיים שבגופנו.
ככזו, היא ממשיכה ללוות ולהדריך אותנו גם אם החלק הפיזי שלה אינו במקומו.
חלק מהנשים, שהרחם שלהן גרמה להן סבל רב כל עוד היתה בגופן, מספרות שדווקא הפרידה מהרחם והשחרור מהכאב ואי הנוחות, אפשרו להן למצוא בתוכן את החיבור להיכל החיים, המקום הרחמי, העמוק, השושלתי, מעניק החיים.

התמודדות עם כריתת רחם – סיפור מקרה

רוזיטה ארויגו כותבת בנושא – "גם כשהרחם הפיזית אינה במקומה, הרוח שלה מלווה אותנו תמיד"

דף זה נכתב על ידי גלית בראלי