קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

עיסוי רחם – מה זה ומה הקשר לסובאדה?
עיסוי רחם
נוצר באמצעות dall-e-2

המונח "עיסוי רחם" הוא שם כולל לשיטות טיפול ממסורות שונות שנועדו להשפיע על מיקומם ותפקודם של אברי הרביה הנשיים. במשך אלפי שנים השתמשו מרפאות, מרפאים ומיילדות בטכניקות האלו לטיפול בנשים שהתקשו להרות, שסבלו מכאבי מחזור, מבעיות סביב המחזור החודשי ובקשיים במהלך ההיריון והלידה.

עיסוי רחם מסביב לעולם

במהלך השנים מגיע אלינו עוד ועוד מידע ממסורות ריפוי שבהיסטוריה שלהן יש סיפורים על טכניקות שונות של עיסוי רחם. הסיפורים האלו מגיעים מדרום אמריקה, ממרכז אמריקה, מאסיה ומאירופה. כפי הנראה הידע הזה היה קיים בחלקים נרחבים של העולם ועבר בדרך של חניכה מאם לבת. כיון שרבות מהמסורות האלו הועברו בין נשים שלא הייתה להן הפריבילגיה ללמוד קריאה וכתיבה, הידע לא השתמר. במקרים רבים, עם עלייתם של המדע והרפואה המודרנית, הוא נזנח ונשכח.

איך מעסות את הרחם? הרי הרחם היא איבר פנימי

רוב הטכניקות לעיסוי רחם אינן עוסקות בעבודה פנימית, ומן הסתם אינן נוגעות ישירות ברחם. המגע מתבצע בבטן ובחלק מהשיטות גם בגב התחתון. הוא מתמקד ביצירת מרחב באגן, שיאפשר לרחם, לשחלות וגם לשאר איברי האגן לקבל תמיכה ואפשרות לריפוי.

האם סובאדה היא עיסוי רחם?

כן וגם.. לא.
אולי התשובה הנכונה ביותר היא – לא רק.
הסובאדה היא אוסף של טכניקות חיצוניות לטיפול בבטן ובאגן שמקורן במרכז אמריקה. בנוסף לפן המסורתי, הטכניקות מתבססות על ידע אנטומי ופיזיולוגי עדכני.
רוזיטה ארויגו קיבלה את טכניקות העיסוי בדרך של חניכה מהמיילדות והמרפאים המסורתיים, חקרה אותן לעומק והנגישה אותן לעולם המערבי. כאן תוכלו לקרוא עוד על הסובאדה ומקורותיה.
הסובאדה משפיעה כמובן עמוקות על מערכת הרביה הנשית, עם דגש על פוריות, אנדומטריוזיס וכאבי מחזור. ההשפעה הזו תורמת לכך שהיא מכונה הרבה פעמים "עיסוי רחם".
אבל מעבר להשפעה מבורכת זו –  יש לה השפעות נוספות ומשמעותיות לא פחות גם על מערכות גוף נוספות, ולא בהכרח נשיות. דוגמאות לכך הן השפעותיה המיטיבות על מערכת העיכול, כאבים בגב ובאגן ותחומים רבים נוספים.
בזכות השפעות אלו ניתן, באמצעות הסובאדה, להיטיב עם כל אדם ובכל גיל או כפי שניסחה זאת מטפלת הסובאדה יסמין גן אור – הטיפול מתאים לכל מי שיש לו בטן.

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא