קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

דרך הסובאדה אל המיניות – טיפול טבעי במיניות לגיל המעבר
טיפול טבעי במיניות בגיל המעבר
צילום: אילנה שניידרמן

במהלך המסע המיוחד שלנו כנשים לגלות את גופנו ואת המיניות שלנו, אנו פוגשות אתגרים רבים.
מיניות היא הרבה יותר מסך איברים ופעולות. היא מושפעת ומשפיעה על כל תחום מתחומי החיים שלנו והיא חלק מן ההוויה האנושית שלנו.

מסרים על מיניות במעגל החיים

גיל ההתבגרות

כנערות צעירות, בעת שגופנו מתפתח אנו מקבלות מסרים שונים.
איך אני צריכה להיראות, להתלבש. מהו המשקל הנכון, האם הבטן שלי שמנה מדי או רזה מדי, האם החזה שלי גדול מדי או קטן מדי.
אנו מקבלות את המסרים מתוך המשפחה , קבוצת השוות לנו וגם מהתקשורת.
גם בנושא המיניות אנו מקבלות מסרים שונים. האם כנערה מתפתחת אני יכולה להיות מינית או לא? מה זה אומר להיות מינית. עד כמה מותר לי להתנסות?
זה לא משנה באיזה מגזר ובאיזו חברה קיימת התעסקות גדולה מבחוץ שלא מאפשרת לנערה לגלות את האמת לגבי עצמה וגופה מתוך החיבור הפנימי.

הקמת משפחה

כאשר אנו נישאות ומתחילות פרק חדש של הקמת משפחה נוספים אתגרים פיזיים חדשים.

שינויים הורמונלים בגלל אמצעי מניעה שונים, הריון ולידה שיכולים לגרום לשינוי בתחושה, להביא לכאבים, עייפות וירידה בחשק המיני.

גיל המעבר

והנה מגיע גיל המעבר ופתאום הגוף משתנה בצורה אחרת. הסביבה משדרת לנו שנשים בגיל כזה ובהמשך אינן נשים מיניות יותר. הרבה ליקויים שהחלו בשלבים של ההריון והלידה יוחמרו בגיל הזה. ויכול להיות שאנחנו קצת דולפות. ויש לנו צניחה או בריחת גזים. והמשקל שלנו משתנה.

עוררות מינית

כמטפלת אני מתייחסת לשני סוגים של עוררות מינית.

עוררות סובייקטיבית- נגרמת מכל ארוע חושי או רגשי: מגע, ריח, מוסיקה, שיר מסויים, מהן התחושות שלי כלפי בן הזוג, פנטזיות זיכרונות ועוד…

עוררות אוביקטיבית – זוהי התגובה הגופנית שלי לכל הגירויים הסובייקטיביים. עמידת הפטמות, הזדקרות הדגדגן כתוצאה מזרימת הדם לאיזור. עלייה בהפרשות של הנרתיק ליצירת סיכוך טבעי, גדולת השפתיים , שינויי בצבען לסגול, ופתיחה של השפתיים.

האתגרים העומדים בפני האשה להגיע אל עוררות מינית טובה מושפעים מהגורמים השונים שהוזכרו.
גורמים גופניים כמו תנודות במחזור הווסת, גלולות כאמצעי מניעה, הנקה או לחלופין גיל המעבר שמשפיעים על הפות והרחם דרך השינוי ההורמונלי.
גורמים רגשיים כמו המסרים שהועברו אלינו מן הסביבה, חוויות לא נעימות עד טראומטיות מן העבר, איכות המערכת הזוגית ועוד…

השפעת הסובאדה על המיניות

ישנם סוגים שונים של טיפולים שנשים יכולות לבחור בכדי לעזור להתמודד עם האתגרים הללו. ניתן ללכת לטיפול תרופתי, טיפול מיני, פיזיותרפיה לרצפת האגן , דיקור ועוד הרבה דיסיפלינות.

מטרת הטיפול סובאדה, כחלק מתהליך טיפולי שכזה, היא לתת מענה הוליסטי, נעים ומכיל בכדי לעזור לאשה לא רק להתמודד עם האתגרים אלא להגיע למקום של חיבור עמוק, רחמי ורגשי למיניות שלה.

העיסוי רחם נעשה לאחר שיחה בה אנו פוגשות את האמונות של האשה, לעיתים מגבילות ולעיתים מעודדות. מתקיימת שיחה בה היא יכולה לספר על הכאב, על הקושי וגם על התקווה. דרך השיחה אנו מייצרות אינטימיות שתאפשר לאשה להתמסר למגע.
המגע יכול להיות רך מאד ועם זאת עמוק. בעיסוי נשחרר את הסרעפת שהיא שריר הנשימה הגדול מהצד הפיזי ונושאת בתוכה הרבה זכרונות ורגשות מהצד של הנפש.

בזכות העבודה על הבטן נביא לזרימת דם טובה אל האיברים, שחרור של הגבלות והידבקויות שמאפשרות תנועתיות יותר טובה שלהם ועל ידי כך תפקוד מיטיב.
אם יש לי אפשרות לנשום ולשחרר, אני רגועה וזרימת הדם אל הרחם ואל הדגדגן והנרתיק יותר טובה, הרבה מהמחסומים בדרך אל המיניות יוסרו. אני אוכל להרגיש יותר טוב את העוררות והתוצאה שאוכל להיות בקשב אל הגוף שלי ומה הוא רוצה.
ואז אוכל לחוות ולהנות ממיניות חיובית ובריאה.
קראי עוד על מיניות וגיל המעבר:
סובאדה ומיניות
על סובאדה והחיבור לגוף ולמיניות
סובאדה וגיל המעבר
על סובאדה ופגיעה מינית

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא