קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
אוריה עזאני

הרחם מקדש האישה

מהו הרחם אם לא כלי קיבול? חשבת על זה? הרחם היא איבר, כלי ריק, שמחכה להתמלא. הרחם יכולה להתמלא בדם, בתינוק, וגם ברגשות.

רגשות, למרבה הפלא, יכולים להיות מאוחסנים אצל אישה גם ברחם ולא רק בלב.

הלב הוא המקום המוכר ביותר שבו נדמה לנו שאנו יכולים לאחסן רגשות, זהו המקום שקראנו עליו בספרים וראינו בסרטים, וגם חונכנו לחשוב כך, אך אצל אישה יש מרחב נוסף שבו רגשות יכולים להיות מאוחסנים ולהשפיע – והמקום הזה הוא הרחם. הוא הלב השני שפועם באישה.

רגשות מהלב אל הרחם

לפי התפיסה של הרפואה הסינית, ישנו מרידיאן – ערוץ אנרגיה, מהלב אל הרחם. הערוץ הזה יכול לשלוח אנרגיה אל הרחם של ריפוי, אבל כמו כל ערוץ פתוח הוא שולח למעשה את כל מה שיש בתוכו.

אם בתוך הלב בתוך ערוץ האנרגיה יש אנרגיה של אהבה, רכות, שמחה – זו האנרגיה הרגשית שהוא ישלח לרחם. אבל אם יש אנרגיה של כעס, עצב, תסכול, פחד, הלב יזרים את האנרגיה הזו דרך ערוץ האנרגיה, המרידיאן, אל הרחם.

רגשות לא הרמוניים אצל אישה יכולים לנוע אל הרחם מהלב. למשל: פחד, או כעס, כעס של דברים שהתרחשו בעבר, כעס שאני לא מקבלת את מה שאני רוצה, כעס ותסכול על אמא או בן זוג ועוד…

האנרגיה של הכעס יורדת אל הרחם שהיא כלי קיבול, נתקעת שם ויוצרת דיסהרמוניה ברחם.

כשאת כועסת הגוף קפוץ ומכווץ. אינך רוצה שיגעו בך או ידברו איתך, את ננעלת. דבר דומה קורה עם הרחם שזוכרת הכול. הרחם היא מקום ומקור רישום כל החיים והמציאות שלנו.

הרגש הלא הרמוני, גם אם עבר אבל היה משמעותי בחיינו ונמשך זמן מה, יכול להישאר כזיכרון ברחם ולכווץ אותה.

עיסוי רחם לשחרור רגשות מהרחם

אז איך עיסוי הרחם יכול לתרום לשחרור רגשות תקועים ברחם?

העיסוי משחרר את הרחם הקפוצה התפוסה הסגורה, הוא מרכך ומרפה ברמה הפיזית את השרירים והרצועות מקומית, הוא מאפשר לאישה מרווח של נשימה ויכולת התרחבות, לעומת כעס או פחד שיוצרים כיווץ.

העיסוי מלמד חזרה את הגוף מצב של רווחה ושקט פנימי אחרי הסערה הרגשית, הוא מחבר את הלב לרחם מחדש ומסנכרן את הפעילות המאוזנת שלו.


סיפור מקרה מהקליניקה :

הגבר הלא נכון

מטופלת בת 32 מנסה להיקלט להריון בטיפולי פוריות ולא מצליחה מזה מספר סבבים. בתשאול הריגשי היא מספרת לי שהיא הייתה במערכת יחסים עם גבר שניצל אותה כלכלית. היא נשארה מאוד פגועה ובכעס רב היא אמרה לי: "אני לעולם לא אסלח לו".

הבנתי שהיא עדיין חיה את הקשר הזה כאילו הוא מתרחש עוד היום, ולמרות שהיא כבר נשואה ואוהבת את בעלה יש קשר קודם שלא נסגר כראוי. יש עדיין כעס בלב וגם ברחם, משהו תקוע שלא השתחרר והתפייס. הגבר הלא נכון שוכן במרחב של הרחם ותופס את כל המקום.

מי הוא הגבר שלך

תוך כדי השיחה הארתי בפניה של המטופלת את מה שאני חווה ומרגישה. שאלתי אותה: "מי בן הזוג שלך? למי את מחויבת ונותנת את הלב והרחם? מיהו זה שאוהב ומעריך אותך ורוצה להעניק לך מהשפע שלו?"

היא ציינה את השם של בן זוגה הנוכחי. עניתי "נהדר, אם כך שחררי את מי שלא ראוי להיות נוכח בעולמך (הרחם הוא עולם), ופני מקום למי שכן".

בעזרת עיסוי הרחם ריככתי את הבטן התחתונה והעליונה שהיו תפוסות ואפשרתי לה לשחרר את העולם הריגשי הישן, ולהתחבר לעולם הריגשי החדש.

שמנו את כל הקשרים הזוגיים שהיו לה עם גברים במקום הנכון, ברמה הפיזית הרגשית והרוחנית.


תשובה חיובית – הריון

באותו חודש היא נקלטה להריון עם תאומים בטיפולי הפריה חוץ גופית.

במפגש האחרון שלנו היא ציינה את הטיפולים שלנו כמשמעותיים פיזית וריגשית ובמיוחד את הטיפול הראשון של ניקוי הרחם מהרגש עם הגבר שפגע בה. את הרגש הזה היא אגרה ברחם.

היא הופתעה לגלות שהרחם שלה זכרה וחוותה את הפגיעה הזו מהעבר בהווה.

אי אפשר להימנע לגמרי מלחוות רגשות בלב או מלאחסן רגשות לא הרמוניים ברחם, אנחנו הרי בנות אדם וחווה אנושיות עם קשת רחבה של רגשות מחשבות ומעשים.

הדבר שאפשר ונכון לעשות הוא מדי פעם לדאוג לשחרר בדרכים שונות ומגוונות את הרגשות הללו ולהעניק להם את המקום הראוי בחיינו.

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא