קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

הריון טבעי במהלך טיפול IVF – סיפור מקרה ניסי במיוחד

לילך הגיעה אלי בגיל 35 בחיפוש אחר טיפול סובאדה כי שמעה שיכול לעזור במקרה של רחם אחורי והשפעה על הפוריות. היא ניסתה במשך שנה להיכנס להריון באופן טבעי, לאחר מכן עברה חמש הזרעות ושני טיפולי הפרייה – ללא הצלחה. כל הבדיקות שעשתה יצאו תקינות. במשך תקופה ארוכה גם עשתה דיקור והרגישה שאולי כדאי לנסות משהו אחר.

הטיפול

נפגשנו ועשינו טיפול אחד כשהתחילה סבב נוסף לקראת IVF. בטיפול השני הייתה אחרי שאיבה קשה עם כאבים במשך יומיים ונתפסה באגן ובירכיים. עשינו טיפול עדין ומרגיע שגם שחרר את האזורים התפוסים. בטיפול ההפריה הזה לא נקלטה להריון.

היא הגיעה אלי שוב חודש אחרי בתקופה לחוצה ועייפה – התמקדנו בפן הרגשי ועשינו התאמה של תמציות פרחי באך בנוסף לטיפול סובאדה. במשך כל החודש הזה לא התעסקה בכלל בטיפולי פוריות בגלל עניינים משפחתיים בריאותיים והרגישה שפרחי הבאך מאוד עזרו והרגיעו.

לילך עדכנה אותי שהיא מתחילה פרוטוקול ארוך אחרי הביוץ במחזור הנוכחי. תהיתי לגבי זה: כיוון שתהיה אחרי ביוץ טבעי, ותמיד יש סיכוי להריון – איך תתחיל פרוטוקול ארוך כשהיא לא יודעת בוודאות שלא נכנסה כבר להריון? היא ציינה שהרופא אמר שהיא יכולה לעשות בדיקת הריון אבל היא חשבה – מה הסיכוי שבכלל תהיה בהריון טבעי אחרי כל הזמן הזה, וכל הניסיונות הטבעיים והלא טבעיים. בסופו של דבר לא עשתה בדיקה והתחילה בפרוטוקול הארוך.

ההפתעה

בדיוק חודש אחרי הטיפול האחרון שלנו היא התקשרה לבשר לי שהיא בהריון ויש דופק! במהלך הפרוטוקול הארוך היא הייתה כבר בשלב זריקות ההורמונים לגדילת זקיקים, הגיעה לאולטרסאונד מעקב זקיקים ושם ראו שק הריון. היא עברה הריון תקין וילדה תינוק מתוק. כשנה וחצי אחרי הלידה הגיעה שוב לשני טיפולים, בטיפול השני אמרה שרוצה להתכונן להריון נוסף – וחודש אחרי כן, נקלטה באופן טבעי, עברה הריון בריא נוסף וילדה עוד בן.

זכיתי לשמוע על לא מעט הריונות שנקלטו בעקבות טיפולי סובאדה (אצלי ואצל מטפלות אחרות), אבל מה שקרה עם לילך הוא ממש אחד המדהימים והמרגשים.

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא