קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

שחלות – איזון ביוץ ויצירה
איור: ורד לבון

הנשים שמגיעות אלי לקליניקה מביאות איתן את הסיפור שלהן. כשיש חזרתיות מסויימת של הסיפורים האלו בתקופת זמן קצרה,  עולה בי חשק לכתוב על זה כדי להאיר את המקום עבורי ועבור כולן.
נשים חוות כל מני דברים שקשורים לשחלות שלהן:  שחלות פוליציסטיות, כאבים בזמן ביוץ, כאבים בשחלה מסויימת,  ויש כמובן עוד…

המסר של השחלות

המסר של השחלות בעיני – הוא איזון, קצת כמו מאזניים פנימיים שיש לנו בגוף. השחלות מבקשות מאיתנו לשים לב לאיזונים בחיינו –היכן אנחנו משקיעות את עצמנו ונותנות את תשומת הלב והזמן שלנו, והיכן, אולי, קצת מזניחות.
כשכואב לנו באחד הצדדים זה יכול לרמז על נושא מסויים שכדאי לתת לו תשומת לב. לדוגמא –  כאבים בשחלה השמאלית – משוייכים לחלקים שקשורים ליצירה, נשיות, לקשר שלנו עם היצירה והנשיות, הביטוי שלהן בחיינו או היעדרו, וגם לאופן שבה אנו תופסות את הנושאים האלו.
כאבים בשחלה הימנית – משוייכים ליכולת להוציא דברים לפועל, להביא את החלומות שלנו למימד הארצי , להוריד אותם לקרקע, ולמה שאולי אנחנו תופסות כאנרגיה זכרית.

הביוץ

הביוצים שלנו מתרחשים כשביצית, אחת, הגדולה ביותר מבין כל הביציות בשחלה, זו שגדלה והפכה להיות בעלת הפוטנציאל הגדול ביותר ליצור עובר, פורצת את השחלה .לחלל הבטן, שם תאסוף אותה החצוצרה אל הרחם ומשם תשדר אותותיה אל זרע, שאולי יצלח את המסע כדי להתאחד איתה ולהתפתח לעובר ולתינוק.
הביצית החודשית שלנו מהווה את הפוטנציאל לפריון שלנו, בכל תחום שנבחר. זה יכול להיות ילדים וזה יכול גם להיות יצירה משמעותית אחרת שנובעת מתוכנו.

השפעת מיקום הרחם על השחלות

כשהרחם שלנו לא במקומה, מה שיכול לקרות מהרבה מאוד סיבות, השחלות, שמחוברות אליה עלולות גם הן לזוז ממקומן הטבעי, ולהשפיע על המאזן הפנימי.
כשזרימת הדם לשחלות אינה מספקת, ההורמונים שאחראים על כל הפעילות המחזורית וגם כמובן על הביוצים, יתקשו לעשות את עבודתם. ההורמונים האלה עוברים בדם שלנו, וצריכים שהמעברים יהיו פנויים ובזרימה טובה, אל השחלות ומהשחלות.

סובאדה – גוף ונפש למען הריפוי

עבודת המגע בטיפול סובדאה, מסייעת להזרים את הדם אל הרחם והשחלות,  להשיב את הרחם למקומה, ואת האיזון ההומונאלי והאיזון הפנימי לגוף.
בנוסף, חלק משמעותי מהטיפול הוא ההקשבה לאישה – מה היא מספרת על הגוף שלה, החיים שלה. לעתים נשים מגיעות עם אבחנה רפואית – ואז נרצה להבין מה האבחנה הזו מספרת לנו, ולאישה. הגוף שלנו פועל בסינכרון מופלא עם הנפש, גם אם לעתים מרגיש לנו שזה ממש לא המצב.
הגוף מתעקש ומבקש מאיתנו, להפוך כל חלקה שאולי הזנחנו והסתרנו או שהעדפנו להתעלם ממנה ולהדחיק אותה.יכולות להיות פעמים שזה יהיה לנו  ממש קשה ובאותה נשימה גם ממש מתגמל, כשרבדים של חוכמת הגוף מתחילים להתגלות לנו.
הריפוי מתרחש במעבר בין הגוף לנפש ובחזרה לגוף. הוא קורה כשאישה מבינה שהיא צריכה לזנוח עבודה תובענית,  לאפשר לעצמה שעה של הפוגה והזנה עצמית, לתת לשפע וליצירה האישית שלה ביטוי בעולם ולא לשמור אותו רק לעצמה ולהתחבר ליצר החיים והתשוקה שמניעים אותה לפעולה.
כל מה שכתבתי לא קורה כמובן ברגע, אלו דברים שדורשים תהליך, זמן הבשלה וכל אישה עושה את השינוי בקצב שנכון לה, לנפשה ולגופה.
אחד החלקים שאני אוהבת בטיפול הוא להזכיר לנשים שהן, הן המרפאות של עצמן – שזה בכוחן, בידיים שלהן בין אם דרך עיסוי הבטן והאגן, סאונת אדים לאגן, או באמצעות פינוי הזמן ליצירה, טבע, מנוחה וחברה טובה.
אז מה השחלות שלך מספרות לך?

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא