קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

על שושלת נשית וסובאדה
שושלת נשית וסובאדה

לפני שנה בערך גיליתי שאני וסבתא שלי נולדנו באותו התאריך.  סבתא טוני שלי ואני נולדנו באותו היום!

הלם!

איך יכול להיות ש 42 שנים לא ידעתי את הפרט המרתק הזה ועוד על סבתי שאני גם קרויה על שמה!

במשפחה של אבא שלי לא נהגו לחגוג ימי הולדת לכן הוריי (המצחיקולים) לא שמו לב לפרט הקטן והשולי שנולדתי ביום הולדתה.

ועדיין-

נתתם לי שם על שמה ולא שמתם לב שנולדנו באותו היום?

כאילו דא.

ממש שמחתי לגלות את זה, כי אני תמיד מחפשת קשר לנשים במשפחה שלי, מקורות של כוח, עוצמה וחיבור. סבתא טוני היא מקור לאינסוף השראה לנתינה אינסופית.

סבתא שלי ילדה 13 ילדים ויחד עם סבא שלי יצרו שבט אדיר שגדלתי בתוכו. תמיד חשבתי עליה והערצתי אותה  שהקדישה את חייה למשפחה –  להרות, ללדת, להניק, לחתל, לבשל, להאכיל, לתת ולהעניק ושוב שוב ככה 13 פעמים. וואו!

איזו נתינה ומסירות יוצאות דופן!

 

היום כשאני מטפלת בנשים בסובאדה וברפואה סינית, אני פוגשת נשים עם בעיות רבות בווסת ובפריון שזקוקות להרבה עזרה וטיפול ואני מבינה כמה זה לא מובן מאליו מה שסבתי עברה.

הגוף (וגם הנפש) שלנו עוברים תהפוכות ותהליכים רבים וזקוקים לכל כך הרבה כוחות ותמיכה במהלך שנות הפוריות.

עיסוי הרחם עוזר לפתוח  את הרחם, להניע ולהזרים אליו דם ואנרגיה, לשפר את איכות הביוץ ואת רמות הפוריות על מנת שהאישה תקלט להריון בקלות ובבריאות.

עיסוי הרחם עוזר גם לאחר הלידה להשיב את הגוף לאיזון ונותן לאישה כוחות להמשך הטיפול בתינוק, להנקה ולתמיכה בכל מה שנזקק מהגוף הנשי במהלך כל שנות הפוריות והילודה ואף לאחר מכן.

 

בטיפול הסובאדה, עוד לפני שאני מתחילה בעיסוי, אני שואלת  את המטופלת על הקשר שלה למשפחה ולנשים במשפחה, אם יש דברים שעוברים מדור לדור ברמה הפיזית או הריגשית ואיך היא מרגישה כלפי המשפחה שלה.

החיבור לרחם קשור למשפחה ולבית שממנו הגענו. הרי גם הרחם היא בדיוק כמו הבית, ממנה הגחנו לעולם.   לפעמים אנו אוצרות רגשות וזכרונות בלב וגם ברחם שלנו.

לדוגמא, אם ישנו רגש 'תקוע' שלא עבר עיבוד כלפי המשפחה או ההורים, או כאב על אובדן חיים או ניתוק מהמשפחה, לעיתים הוא יבוא  לידי ביטוי ברחם.

בטיפול אנו מתייחסות גם להיבטים נוספים מעולם ההסתכלות של הסובאדה (שהיא הסתכלות  הוליסטית)  שיכולים לייצר בעיות גניקולוגיות.  הטיפול כולל גם שיחה שתאפשר להציף תחושות ורגשות שאולי קשורים לסיבה שבגינה הגעת לטיפול.

היום אחרי שנים שאני מטפלת בנשים אני תוהה מאיפה סבתי קיבלה את כל הכוחות הפיזיים והנפשיים במהלך חייה…?

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא