קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

טיפול טבעי בשחלות פוליציסטיות – מבט הוליסטי והקשר לסובאדה
שחלות פוליציסטיות גוף נפש

שחלות… איזה איבר מופלא שאוצר בתוכו כל כך הרבה.

השחלות הן האיבר שבתוכו שוכנים כל הזקיקים- שקיקים קטנים אשר בכל אחד מהם תא קטן שיהפוך לאחר הבשלה לביצית.

אנחנו נולדות עם שתי שחלות, ובלידתנו יש לנו כשני מיליון זקיקים בשחלות, ועד שנגיע לבגרות מינית יהיו לנו בין 400-600 אלף זקיקים בשחלות.

תבינו כי מדובר באיבר קטן שגודלו כשקד, שאוגר בתוכו מאות אלפי זקיקים וביציות. זה פוטנציאל יצירה אדיר שאוצרות בתוכן השחלות.

אני חסידה גדולה מאוד של גוף ונפש ושל הקשר הנפלא ביניהם, ולכן אני מתחברת מאוד למילותיה של ד"ר כריסטיאן נורת'רופ כשהיא מספרת בספרה הנפלא "גופה של אישה תבונתה של אישה" כי תבונת השחלות מייצגת את היצירתיות העמוקה ביותר שלנו. זה כל כך הגיוני בעיני, כי הרי כל פוטנציאל היצירה שלנו שמור בשחלות.

השחלות אמנם שומרות על הזקיקים והביציות, אך אחת לחודש מתפתחים בשחלה כמה זקיקים וגם תאי הביצית שבתוכם, וזקיק אחד גדל יותר מכולם והוא הזקיק שזוכה לבייץ. הביצית שבתוכו משתחררת מהזקיק ומהשחלה, ונאספת על ידי החצוצרה, שם היא תמתין לתא זרע שיפרה אותה (או אולי לא). הפריה של ביצית זו, היא אחת היצירות הכי משמעותיות שנוכל ליצור, ממש לברוא חיים בתוכנו.

מה קורה בגוף כשיש שחלות פוליציסטיות

במצב של שחלות פוליציסטיות מתפתחים זקיקים בשחלה אך אף זקיק לא גדל מספיק על מנת להצליח לבייץ. בכל חודש מצטרפים עוד ועוד זקיקים שמתחילים להתפתח אך לא מסיימים את ההתפתחות שלהם. השחלה גדלה ומתמלאת בזקיקים בינונים שהחלו התפתחות אך לא סיימו אותה. מאחר ואף זקיק לא מבייץ, תהליך שללא הפריה מביא את דם הוסת, נשים רבות המתמודדות עם שחלות פוליציסטיות לא מדממות תקופות ארוכות מאוד.

מה ההשפעה של שחלות פוליציסטיות ברובד הרגשי?

אני רואה את הקשר של השחלות ליצירתיות גם בעבודה בקליניקה. מפגשי עיסוי רחם בקליניקה שלי תמיד ישלבו יחד עבודת הגוף עם עבודת נפש. שיח עם נשים שמתמודדות עם תסמינים של שחלות פוליציסטיות, יגיע לא פעם לעניין של יצירתיות תקועה שלא מצליחה לבוא לידי ביטוי בעולם.

העבודה בקליניקה תהיה גם במישור הרגשי, למצוא ביחד את הנקודה הזו שלא זוכה להתממש ולטפל בקושי שקיים שם. במישור הפיסי, נעבוד על הרחם, השחלות, הסרעפת. נפתח את ערוצי הזרימה אל הרחם, ניטיב את הזרימה ההורמונאלית, ניטיב את פינוי הפסולת, נחדש זרימה מיטיבה אל הרחם, כמו גם זרימה אנרגטית חדשה וטובה.

נקודה נוספת שגיליתי בקליניקה בהקשר הזה, היא מקום רגשי שמוותר על הנשיות, וכשהגוף מפנים זאת, הוא מוותר על הדבר המהותי ביותר בהיותי אישה- המחזוריות הנשית שלי. נתקלתי במקרים של שחלות פוליציסטיות אצל נשים שהרגישו שלא בטוח להיות אישה, או שזה "מוריד מערכן" בחוויה שלהן את חייהן, או אולי אפילו שזה תפקיד שמישהי אחרת בסביבה שלהן עושה כל כך טוב, שכדי להתבלט הן בחרו להן "תפקיד אחר" שאינו מדגיש את הנשיות. בכל מני סיטואציות שנתקלתי בהן, נשים בחרו להצניע את הנשיות שלהן מכל מני סיבות, והגוף שלהן פשוט הפנים את המסר ולכן ויתר על הנשיות שלו ועל המחזוריות הנשית.

גם פה השילוב בקליניקה של הרגשי והפיסי, עושה עבודה הוליסטית שמביאה לשינוי מדהים בגוף ובנפש. מטופלות שהגיעו אלי לקליניקה עם תקיעות בנפש וגוף שלא מצליח לבייץ, היום עם מחזורים סדירים, חובקות בידיהן ילדים קסומים שהגיעו בתהליך יצירה מדהים!

שמחה ומודה על הסובאדה, שמאפשרת שינויים עמוקים ומשמעותיים ברכות ובעדינות.

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא