קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

עשרה דברים שלא ידעת על סובאדה

1. איך בכלל אומרים את המילה הזאת?
S-O-B-A-D-A —- סוֹבָּאדׇה—

2. הבסיס לשיטה אמנם הרחק הרחק בשנים עם שבט המאיה, אבל הראשונה שלימדה אותנו את סוג העבודה הזו היא רוזיטה ארויגו, שחיה עדיין יופי יופי, מלמדת ובועטת בארגון (חדש) משלה, ואפילו הגיעה לארץ לביקור מרגש.

3. בבסיס השיטה עומדת ההנחה שמיקום הרחם משפיע על בריאות האישה והפוריות כולה. בסובאדה אנחנו עובדות על רצועות הרחם, על זרימת דם טובה, על מרכזי עצבים ועל איזון עצמות האגן – כל הטוב הזה משפר את מיקום הרחם וזרימת הדם אליו ולמערכת הנשית.

4. זה נכון שאוהבים לקרוא לסובאדה "עיסוי רחם", אבל זו ממש לא רק עבודה על אזור הרחם. מדובר בעיסוי של הבטן התחתונה, העליונה (יש המון משמעות לעבודה על הסרעפת, גם מבחינת המערכת ההורמונלית והפריון), הגב התחתון, הסאקרום, עצם הזנב, עצמות האגן והישבן.

5. הסובאדה יעילה לבעיות פריון שונות: חוסר איזון הורמונלי, שחלות פולציסטיות, PMS, וסתות לא סדירות/ קצרות/ גדושות/כואבות, אנדומטריוזיס וגם לענייני גיל המעבר, בעיות עיכול ועוד.

6. בסובאדה לא רק המטפלת עובדת, גם אתן עובדות! וזה יופי. אתן לא פאסיביות, אתן אקטיביות, עושות משהו למען עצמיכן. יש לכן חלק בלתי נפרד מהטיפול, מכיוון שאתן נשלחות הביתה עם הנחיות לטיפול משלים יומי (פשוט, נעים ועוצמתי) ולעיתים עם עוד הנחיות (חבישות שמן קיק, המלצות או הפניות לייעוץ תזונתי וכו'). הכלים העצמיים מאפשרים תדירות טיפולים פחות צפופה.

7. יש גם סובאדה לגברים! (אז מה אם אין לכם רחם? יש לכם עניינים אחרים). חלק מהמטפלות מטפלות גם בגברים.

8. למרות העדינות והרכות שבטיפול מדובר בטיפול עוצמתי.

9. יש גם סובאדה לנשים בהריון! וזה כ"כ נפלא לעבוד על רחם עם עובר שזז שם בפנים, וזה כ"כ עוזר לשלל תופעות ההריון.

10. קהילת מטפלות סובאדה מונה כ-60 נשים (כן, אנחנו רק נשים כרגע) ואכן מדובר בקהילה ממש. יש לנו מפגשים, סשנים ודיונים והרבה ביחד. ותודה לגלית בראלי על שהביאה את לארץ את שיטת ארויגו ושמרה על הוייב הקהילתי הנעים והתומך הזה שהביא בסופו של יום להקמת קהילת הסובאדה.

טוב נו, עוד אחד חביב לסיום:
11. לא פחות חשוב מהכל בעינינו – זה טיפול מה זה נעים! מרגיע! מעיף (מלשון תעופה 😉)!

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא