קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

העוצמה של הרכות בטיפול סובאדה
העוצמה של הרכות בטיפול סובאדה - איריס גומז
איריס גומז

רוגע עמוק

נועם בגוף

תחושת פינוק רכה

ריחוף עדין

מתי בפעם האחרונה חשת משהו דומה?

 

עם הזמן בתור מטפלת גיליתי עד כמה מגע עדין ורך בבטן כחלק מטיפול סובאדה הוא אחד הדברים הכי מרפאים שיש. הבטן שלנו כה מורכבת, עשויה משכבות – עור, שרירים, איברים פנימיים, שומנים ועוד שכבות פחות מוכרות אך משמעותיות. בבטן זורמים גם רגשות – התרגשות, כעס, אשמה, אכזבה, עצב, ייאוש. לפעמים הם גם מתמקמים שם למשך שנים.

 

בנוסף, הבטן אוצרת בתוכה זכרונות של כאבים – אם אלו כאבים "רגילים" שחוות כל חודש בזמן הווסת או בזמנים שונים במהלך המחזור החודשי, וגם כאבים קשים ביותר שקשורים לאנדומטריוזיס. הרבה פעמים אלו כאבי בטן של מערכת העיכול ויש גם כאבים מגוונים כתוצאה מטראומות שונות.

 

כמה חשוב שתהיה המון רכות והמון עדינות כאשר ניגשים למגע בבטן הרכה. המגע הזה מעורר תחושות שלרוב מעלות תגובות מופתעות – "לא ידעתי שמגע בבטן יכול להיות ממש נעים" – הוא המשפט הכי נפוץ שיצא לי לשמוע מנשים לאורך השנים. כך מתאפשר מפגש נעים ומרפא בתוך מרחב חדש שנפתח – מרחב של בטחון, הגנה וחמימות נעימה. וכך תחושת ההנאה בתוך גופנו מתעצמת.

 

זהו מגע שלא מכיל בתוכו את הציפייה והרצון לשינוי, רק מאפשר קבלה ומרחב נקי ללא שיפוטיות.

מגע המאפשר שינוי מתוך הנועם והרוגע, בקצב אישי ומותאם. מבלי לכפות ולשנות. הוא מביא להתרככות, ממיס את החסימות והמשקעים שבתוכנו. והשינוי הולך לכיוון טוב ומרפא כמעט מעצמו.

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא