קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

שימוש בשמנים אתריים בטיפול המשלים היומי של הסובאדה

המשובים שאני מקבלת ממטופלות שקיבלו טיפול סובאדה ולמדו את את טכניקת הטיפול המשלים היומי ממשיכים להדהים אותי גם אחרי שנים רבות.
עם זאת, יש מטופלות שמשתפות בכך שקשה להן לזכור לעשות את הטיפול המשלים היומי לפני שהן קורסות למיטה אחרי יום עמוס.
על מנת להקל על הקושי הזה, אפשר להתייחס לטיפול המשלים היומי כאל הזדמנות לדאוג לגופך ולהעניק לו אהבה. זוהי מתנה קטנה שאת יכולה לתת לעצמך בכל יום על מנת לשפר את בריאותך ורווחתך.

על השמנים האתריים

אני מוסיפה לטיפול העצמי רובד נוסף כשאני מוסיפה שימוש בשמנים אתריים. שמנים אתריים הם שמנים מאוד מרוכזים המופקים מצמחים, פרחים ועצים והם על פי רוב בעלי ניחוח חזק וייחודי. לשמנים אתריים שונים יש תכונות שונות. בנוסף ליכולות הריפוי הספציפיות, לכל אישה יש העדפות אישיות בכל הנוגע לניחוחות. בחרי בשמן אתרי שמדבר אלייך ושהריח שלו מוצא חן בעינייך, כך, תכונות הריפוי מתעצמות.

איך משתמשות?

הוסיפי 2 טיפות שמן אתרי לכל כף של שמן עיסוי בסיסי כגון שמן שקדים. אם את רוצה ליצור שילוב של שמנים אתריים (מה שמאוד מומלץ), אני מציעה למצוא בקבוקון מזכוכית כהה עם מכסה ולערבב כמות מספקת למספר טיפולים.

חלק מהשמנים האתריים האהובים עלי לטיפול עצמי הם

שמן לבונה – שלו יש את היכולת לעזור לך לנשום קצת יותר עמוק וקצת יותר לאט על מנת להקל על לחץ ומתח. זוהי בחירה מצויינת למצבים הקשורים במתח, נירגנות, חוסר שקט ונידודי שינה. זהו השמן שבו אני משתמשת כשמטופלות מגיעות כשהן במתח ועמוסות במיוחד. הוא עוזר להן להירגע, לנשום לאט ועמוק כשהן שואפות פנימה רוגע ונושפות החוצה לחץ ומתח.

שמן התפוז – מרגיע את מערכת העיכול, מונע התכווצויות ומקל עליהן. הוא מרגיע ומעניק תחושה עליזה, לכן הוא שימושי אם את זקוקה לתמריץ קל. חשבי כמה מרענן זה כשחוצים תפוז טרי בחורף והמיץ ניתז החוצה. שמן תפוז יכול להיות מועיל גם כשאת מרגישה מתח, חרדה או קושי לישון. אני באופן אישי אוהבת להוסיף שמן תפוז לתערובות שמנים כתוספת נחמדה ומרוממת.

שמן לבנדר – הוא שמן מאוד מרגיע היוצר הרמוניה ונהדר לשימוש בטיפול העצמי שלך לפני השינה. לבנדר מרגיע את המחשבות, תוך שהוא גורם לנינוחות ומרומם את מצב הרוח. הוא יכול גם להפיג מתח קדם וסתי וכאבי מחזור.

שמן גרניום – הוא שמן מאזן המפיג לחצים ומשחרר מתח, מקל על דיכאון, כאבי ראש וחרדות. בשל תכונותיו המאזנות, ויכולת הוויסות שלו, ממליצים על שמן הגרניום במקרים של חוסר איזון הורמונאלי. הגרניום מצוין להפגת מתח קדם וסתי וכן בתקופת גיל המעבר. שמן הגרניום מסייע לאינטואיציה ועוזר לך להתחבר לחושים שלך.

תהני!

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא