קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

הסובאדה היא עיסוי בטן ואגן, אבל לא רק. הסובאדה היא הלך רוח רחב של ראיית הגוף השלם, הנפש השלמה, הצרכים, הרצונות והחלומות, הסיפור, ההתמודדות, החולי, ההחלמה.
הבטן והאגן, נושאים איתם את כל אלה. וכמו שהם יודעים לאחסן ולהחזיק את התחושות והרגשות העמוקים ביותר – מהמענגים ביותר ועד הכואבים ביותר – בהם גם מצויה היכולת לעבד, להתמיר ולשחרר את מה שצריך לעבור הלאה.

שער משמעותי לריפוי של הרחם ושל כלל איברי האגן הוא ההרפייה. להביא הרפייה לתוך מקום שמחזיק כאב, בין הוא כאב עתיק, כאב רחוק או טרי, כאב חודשי או יומיומי, מאותת לגוף אפשרות לשינוי.

מהו אמבט האדים לאגן

אמבט אדים לאגן הוא שיטה נשית עתיקה, פשוטה וחכמה. מדובר בישיבה מעל סאונה של אדים חמים ונעימים שעולים מתוך מים וצמחי מרפא.

הישיבה מעל האדים המרפאים אמורה להיות מאוד נעימה. למעשה, זה מה שעומד בבסיס העניין, לתת למערכת העצבים הרגישה של הפות והנרתיק – האזור הכי אינטימי שלנו, אזור של רגישות, פגיעות ועוצמה – לפגוש נעימות וחמימות גדולים המאפשרים קודם כל להרפות. ומה שמרפה – מרפא.

זו הזדמנות לפגוש את איברי האגן שלנו ממקום שאינו פונקציונלי (למשל בדיקות וגינליות) ואינו מיני (כלומר שאינו באינטראקציה מינית).

אמבט האדים תומך במצבים רבים

אמבט אדים לאגן מביא ריפוי ותומך בגוף ובלב סביב מגוון של צרכים והתמודדויות:
כאבי וסת ומחזור, אנדומטריוזיס, דלקות בפות, בנרתיק ובדרכי השתן, קושי בקליטת הריון, שרירנים, ציסטות, הכנה לבדיקות ומעקבים הכרוכים בפעולות פולשניות, החלמה לאחר לידה, לאחר הפלה, אי סדירות במחזור החודשי, כאב בעת קיום יחסי מין, סימפטומים של גיל המעבר.

הישיבה מעל האדים נותנת תחושת רוגע עמוקה בגוף כולו, ומאפשרת שחרור רגשות מוחזקים באגן וגישה למרכז האנרגטי והיצירתי בגוף. זה כמו שער להעמקת החיבור, ההקשבה ותשומת הלב לקערת האגן.

כיצד משתלב אמבט האדים עם העיסוי

השילוב של עיסוי הבטן והאגן עם אמבט אדים הוא מדהים והם ממש משלימים אחד את השני.
למשל, אם את מתמודדות עם כאבי מחזור, נעשה את עיסוי הבטן החל מתום הווסת עד כשבוע לפני הווסת, ואז בשלושה ימים לפני הווסת, כאשר הרחם כבר מאוד רגישה ואולי גם כואבת, פחות ניגע בעיסוי באזור הרחם. זה זמן מצויין להשתמש בסאונת אדים לאגן ולהביא לרחם תנועה חמה, רכה ועוטפת שתעזור לה לרכך את השלת רירית הרחם החוצה.

רבות ממטפלות הסובאדה מנחות ומלמדות מטופלות איך לעשות את אמבט האדים ובאיזה אופן לשלב אותו במהלך הטיפולי הספציפי של כל אחת, כולל הכוונה לצמחי מרפא מתאימים.
חלק מהמטפלות אף מחזיקות כסא סאונה ומציעות את האפשרות לעשות את הישיבה אצלן בקליניקה.

אני ממליצה לכל אחת, עוד מהווסת הראשונה, להכניס את הישיבה כחלק מהטיפול העצמי השגרתי שלנו לחיים.

עוד מידע על אמבט האדים

אם את מעדיפה הכוונה ראשונית, את מוזמנת לחפש מטפלת באזור מגורייך.

* הפוסט הזה הוא חלק מסדרת פוסטים בנושא אמבט אדים וגינלי.
למאמר הבא בסדרה- אמבט אדים לאגן בעונות המשתנות.

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא