קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

קהילת מטפלות סובאדה בישראל​

פילטר למטפלות

לשחות עם כרישים – לעבור דרך הפחד
טיפול טבעי בצלקת קיסרית טיפול טבעי אחרי לידה
צילום: מיכל רוזן

"אמאל׳ה! מה אני עושה פה?!" כל הכרישים שוחים מסביבי במעגל, ואני, כמו גולם, עומדת באמצע. תשאלו את האחיות שלי, אני לא אדם אמיץ. או במילים אחרות – אני אישה פחדנית מאוד – לא קופצת בנג׳י, לא עולה על רכבות הרים וגם לא משתגעת על חושך.

חשבתי על זה השבוע, כשהיא נכנסה לקליניקה לעיסוי. שלושה חודשים אחרי ניתוח קיסרי בהול, האטות בדופק ודרמה גדולה. הגיעה כדי לקבל עיסוי סובאדה. עיסוי רחם-אגן-בטן.

נפגשנו כבר פעמיים כדי לדבר על מה שהיה שם, באותן עשרים וארבע שעות, ועכשיו, הגיע הרגע. הגיע הזמן להניח ידיים בעדינות ולטפל בבטן הזו, שעברה ניתוח קיסרי.

היא יושבת מולי על הספה' מרימה את החולצה ומכריזה: ״אני בלחץ! תראי אותה, את הצלקת הזו, כמו איזו אנדרטה היא תקועה לי באמצע הגוף. אני לא יכולה לשכוח לרגע את מה שהיה. בא לי שהיא תעלם. לא סובלת אותה. לא בא לי לגעת בה. אני מפחדת שהכל יצוף״.

טיפול טבעי בצלקת קיסרית

כל כך הרבה נשים מגיעות לקליניקה ומעידות על עצמן שיש להן יחסים מורכבים עם הצלקת הקיסרית. רובן נמצאות מאוד בבדידות עם הרגשות והתחושות הללו. זו, הקיסרית, היא הרי מחזיקה כל כך הרבה. לפעמים זו רק את והצלקת שזוכרות…

כשאנחנו נותנות הכרה לתחושות, לפעמים זה כמו להיחלץ מהבדידות. לעשות יחד סדר בעובדות.

עיבוד חווית לידה הוא תהליך משמעותי. כדאי מאוד להבין מה היה שם, בארוע המכונן הזה. לפרום את הפלונטר, לאט לאט. אבל לפעמים, המילים מגיעות רק עד גבול מסויים. אז כדאי לגשת לגוף. לזכרונות שנצברו בתאים, לרגעים שנאצרו ברקמות. לשלב תהליך של עיבוד חווית לידה עם טיפול מגע. המגע משחרר זכרונות, פותח זרימות, מזרים דם. מפעיל את מערכת הלימפה. מזכיר לגוף שיש לו מנגנוני ריפוי. הסובאדה, המכונה גם עיסוי רחם מתאים בדיוק לזה.

בגיל 48 נכנסתי למים ושחיתי עם כרישים.

הכרישים חגו סביבי במעגל במים הקרירים של האוקייאנוס השקט, ואני, נשמתי וספרתי את השניות. את יכולה, תשארי פה, תראי לאחיות שלך מה זה.

למאמר נוסף בנושא: עיסוי עצמי לבטן ולצלקת מהלידה הקיסרית

אהבת את המאמר? מוזמנת לשתף!

עוד מאמרים שווים בבלוג שלנו

אמבט ישיבה טיפול עצמי כאבי מחזור
עיסוי רחם, עיסוי בטן ואגן
טיפול בכאב אנדומטריוזיס
סובאדה והסאקרום
קודם
הבא